Sznurek satynowy – piękno w swojej prostocie

sznurek satynowy - inspiracjeSznurek satynowy może wydawać się zwykłym sznureczkiem na wielkiej rolce. Gdy stoi na półce, nie różni się niczym od innych zakurzonych nawojów. Nie przyciągnie waszego oka, opakowanie zazwyczaj 100m zdecydowanie odstrasza. Dlatego też, produkt ten stał się tematem przewodnim dzisiejszego wpisu i naszej galerii Pin’ów.

Zacznijmy od podstaw, sznurek satynowy lub inaczej satynowo-nylonowy to sznurek o szerokości 2mm i szerokiej gamie kolorów. Wykorzystuje się go przy tworzeniu biżuterii ponieważ posiada „ten satynowy błysk” 🙂 Najczęściej można go spotkać w plecionych bransoletach shamballa oraz naszyjnikach. Sznurek dostępny jest w prawie 30 odcieniach. Pełna rolka posiada 100m długości a podstawowy, minimalny nawój ma 5m i starcza na wykonanie ok. 2 bransoletek (ilość zależy od szerokości plecionki i obwodu bransoletki). Dodatkową, bardzo ważną cechą jest jego topliwość. Pozwala ona na tworzenie bezpiecznych zakończeń i łączenie sznurka w celu uzyskania atrakcyjnych efektów.

Sposobów plecenia istnieje wiele, zachęcamy do zapoznania się z internetowymi instrukcjami. Efekt końcowy – piękny. Zebraliśmy dla was całą galerię gotowych prac.

Miłego plecenia! Wszystkie potrzebne produkty i narzędzia znajdziesz w naszym sklepie DiStile.pl

SZNUREK SATYNOWY – GALERIA GOTOWYCH PRAC

Follow DiStile.pl’s board Sznurek satynowy – DiStile.pl on Pinterest.

 

Komentarze: